Biżuteria nie tylko dla kobiet

Biżuteria kojarzona jest zazwyczaj z kobietami, ponieważ to one najczęściej ją noszą. Spotkać można przeróżne jej formy: bransoletki, kolczyki, łańcuszki. A co z panami? Czy dzisiejsi mężczyźni nie noszą nic oprócz zegarków i obrączek? Niekoniecznie. Producenci i sprzedawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom panów oraz zmieniającej się modzie i wprowadzają do swojej oferty coraz większy wybór biżuterii dla mężczyzn.

 

Co oferują producenci?

 

Oprócz wspomnianych już zegarków dostępne są również różnego rodzaju bransoletki, łańcuszki, sygnety, a także mniej lub bardziej wyszukane spinki do mankietów.

 

Jak nosić męską biżuterię?

 

Przez wiele stuleci strojna biżuteria była domeną mężczyzn. Im więcej, tym lepiej. Wikingowie za największą zdobycz wojenną uważali pierścienie, a w renesansie to kolczyki i kamienie naturalne były oznaką zamożności. Jednak mijający czas wprowadził powściągliwość w noszeniu biżuterii przez mężczyzn i za dopuszczalne jej formy uznawano spinki do mankietów, obrączkę ślubną oraz zegarek, najlepiej kieszonkowy. Trend ten na szczęście zaczął się odwracać i dziś kolczyki czy bransoletki możesz nosić z powodzeniem.

 

Zasady, którymi warto się kierować dobierając biżuterię

 

Dzisiejsza moda nakazuje przede wszystkim, aby nosić męską biżuterię z umiarem. To najważniejsza zasada, którą należy się kierować. Należy ograniczyć ilość elementów, które dodajesz do swojego ubioru.

Złoto i srebro to tradycyjne materiały, z których jest tworzona. Równie dobrze sprawdza się stal czy skóra. Rockowy charakter biżuterii ze skóry sprawia, że pasuje ona do różnych zestawień, ale lepiej nie łączyć jej ze strojem biznesowym.

Warto mieć na uwadze dodatki wykonane ze stali lub srebra, które są niezastąpione w produkcji łańcuszków z przywieszkami czy też bransoletek.

Pamiętaj, by wybierać ozdoby podkreślające twój styl i mu nie zaprzeczać.