Proste sposoby na spowolnienie łysienia

Łysienie oraz nadmierne wypadanie włosów są problemami, które mogą nam spędzać sen z powiek. Nie powinno to dziwić, bowiem trudno zachować spokój, gdy włosów na głowie z każdym dniem jest coraz mniej. Eksperci informują jednakże, że w naszym życiu dokonać możemy pewnych niewielkich zmian, które to mogą w znacznym stopniu przełożyć się na kondycję naszego organizmu, a co za tym idzie – na stan skóry głowy i włosów. Przyjrzymy się im w ramach dzisiejszego artykułu.

Okazuje się, że jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się bujną i zdrową fryzurą, powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość snu. Naukowcy zalecają od 6 do 8 godzin wypoczynku z naciskiem na tę górną granicę. Nieprzespane noce z całą pewnością nie wpłyną korzystnie na nasze włosy. Podobnie ma się sprawa z odwodnieniem. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której organizm ma za mało wody i innych płynów, bowiem z nimi także dostarczane są niezbędne minerały, witaminy oraz mikroelementy, które to transportowane są przez naczynia krwionośne bezpośrednio do mieszków włosowych.

Nie możemy także zapominać o zbilansowanej diecie, w której znajdzie się odpowiednia ilość warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i chudego mięsa. Zaniedbując dostarczanie ciału składników, których tak potrzebuje narażamy na szwank nie tylko włosy i skórę głowy ale także wiele organów wewnętrznych, jako że nie będą one mogły prawidłowo funkcjonować jeżeli nie otrzymają z zewnątrz odpowiedniego „paliwa”.

Poza właściwym odżywianiem oraz stosowaniem do pielęgnacji fryzury zaleconych przez dermatologa lub trychologa szamponów oraz odżywek, pamiętajmy także, aby starać się do swojego życia wprowadzić możliwie jak najwięcej spokoju. Redukcja stresu oraz aktywny odpoczynek mogą zdziałać prawdziwe cuda! Wszystkie te działania wesprzeć możemy także regularnym stosowaniem środków przeciwko nadmiernemu wypadaniu włosów – z całą pewnością nam one nie zaszkodzą, a mogą poprawić skuteczność podejmowanych działań.

SecondHair Clinic Klinika Włosów
Zamoyskiego 43
03-801
Warszawa