Maseczki bawełniane na twarz – rodzaje maseczek

W gąszczu maseczek ochronnych bardzo łatwo się pogubić. Najprostszym podziałem jest podział na maseczki jednorazowe i wielorazowe. Istnieją jednak jeszcze inne podziały maseczek i jest troszkę trudniej, dlatego by nie kupować maseczki w ciemno i ułatwić sobie wybór najlepiej zapoznać się najpierw z ich rodzajami.

Maseczki bawełniane na twarz – podział ze względu na materiały

Maseczki ochronne na twarz produkuje się z różnych surowców, najczęściej są to:

– bawełna,
– len,
– surowce syntetyczne.

Najczęstszym surowcem do produkcji jednorazowych maseczek ochronnych jest fizelina (surowiec syntetyczny). Zazwyczaj robi się je z kilku warstw materiału. Takie maseczki, o ile nie składają się z niegrubych warstw, umożliwiają łatwe oddychanie. Grubsze półmaski zazwyczaj zawierają zawory, które również mają za zadanie ułatwić oddychanie. Fizelina to dość odporny materiał na przesiąkanie, do tego przyjemny w dotyku i raczej nie podrażnia skóry.

Wielorazowe maseczki zazwyczaj szyje się z bawełny, neoprenu i lnu. Bawełna jako tkanina jest przyjemna w dotyku i miękka. Łatwo można przez nią oddychać. Spokojnie maseczki bawełniane do twarzy można prać w pralce w wysokich temperaturach i prasować gorącym żelazkiem w celu dezynfekcji. Jeśli mamy do czynienia z produktem ekologicznym, to nie powinien podrażniać skóry.

Najłatwiej chyba oddycha się przez przewiewny len, jednak może on nas nieco podrażniać i niejako drapać. Tutaj tez warto pomyśleć o ekologicznym produkcie, aby zminimalizować ryzyko podrażnień skóry.

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”maseczki

Dojazd: