Ochrona metali przed korozją, czyli jak zapobiegać korozji

Korozja to jeden z najistotniejszych czynników, które degradują metale w przemyśle. Powoduje ona nie tylko straty finansowe w firmie, ale również stanowi duże zagrożenie dla pracowników, gdyż obniża trwałość konstrukcji obiektów, instalacji czy urządzeń. Dlatego na rynku pojawiają się coraz to nowsze środki ochrony metali przed korozją.

Ochrona metali przed korozją – rodzaje korozji

Korozja to nic innego jak proces degradacji tworzyw w wyniku oddziaływań chemicznych, jak i fizykochemicznych otaczającego nas środowiska. Jest to niezamierzone przekształcanie się materiału w wyniku reakcji otaczającego środowiska. Jest to niezamierzone niszczenie materiału w wyniku reakcji z otaczającym środowiskiem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że korozja może dotyczyć każdego materiału, jednak najbardziej narażone są na nią metale.

Wyróżniamy kilka rodzajów korozji i można podzielić jej występowanie ze względu na:

• Środowisko korozyjne — to m.in. korozja gazowa, wodna, ziemna, atmosferyczna, mikrobiologiczna,
• Mechanizm procesów korozyjnych – korozja chemiczna i elektrochemiczna,
• Charakter zniszczenia korozyjnego – to m.in. korozja ogólna, miejscowa, wżerowa czy stykowa.

Niewątpliwie najbardziej dostrzegane straty w przemyśle powoduje korozja elektrochemiczna, która niszczy metale i ich stopy. Skuteczna ochrona metali przed korozją jest zatem jednym z najważniejszych działań, jakie muszą być podjęte w każdym zakładzie przemysłowym. Zaniedbanie tak ważnej sprawy doprowadzić może do awarii i przestojów maszyn, a co za tym idzie również do strat finansowych przedsiębiorstwa.

Popularne tagi: środek antykorozyjnyochrona przed korozjązabezpieczenie przed korozjąochrona antykorozyjnaprodukty antykorozyjneopakowania antykorozyjneinhibitory korozjilotne inhibitory korozjiVCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona metali przed korozją

Dojazd: