Zewnętrzne schody z kamienia – granit czy marmur?

Każdy, kto posiada dom ze schodami, spotka się prędzej lub później z problemem płytek, które odpadają. Nie ma takiego fachowca, który sprawi, że płytki ceramiczne czy płytki gresowe będą trzymać się na schodach przez wiele lat. Każde prędzej czy później odpadną, ponieważ płytki nie nadają się na okładzinę schodów.

Co w takim razie położyć na schody? Najlepszym materiałem jest granic. Granit jest materiałem naturalnym, który posiada wartościowe właściwości fizyczne – jest odporny na zmiany temperatur, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Posiada też ogromną zaletę, która jest element pod wymiar. Stopnie kamienne nie posiadają żadnych łączeń ani fug, dzięki czemu schody zewnętrzne nie są narażone na uszkodzenia z powodu zmiennych warunków atmosferycznych.

Kolejnym atutem jest to, że schody granitowe są bezpieczne. Gdy przychodzą pierwsze przymrozki okładzina z płytek zaczyna się robić śliska. Czasem tak bardzo, że ciężko postawić chociaż krok bez ryzyka upadku. Schody z kamienia, a konkretnie z granitu, można wykonać z płomieniowaną powierzchnią lub granit polerowany ulepszyć paskami piaskowanymi. Dzięki temu schody zewnętrzne będą piękne, a dodatkowo bezpieczne.

Schody półkowe, schody wspornikowe, schody dywanowe – jakie schody wewnętrzne wybrać?

Klasyczne schody stały się nudne, a architekci wnętrz starają się coraz bardziej uatrakcyjnić swoje projekty. Dzięki nowoczesnym schodom, takim jak schody półkowe, schody dywanowe czy schody wspornikowe, jest to możliwe. Tego typu schody wewnętrzne są wystrojem minimalistycznym. Nie posiadają żadnych zbędnych dodatków czy zdobień, ponieważ nie są one potrzebne. Trwały i efektowny materiał, z których zostały wykonane, broni się sam.

Najczęściej wybieranym materiałem na schody wewnętrzne jest marmur. Marmur charakteryzuje się niesamowitą różnorodnością wzorów i kolorów, dlatego każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Marmur Carrara i marmur Calacatta są idealnym przykładem tego, jak prosty i zwyczajny, a jednocześnie piękny jest marmur i jak piękne schody wewnętrzne można dzięki niemu stworzyć.

Artykuł powstał przy współpracy z https://schody-granitowe-kmx.pl/