Wynajem samochodów Warszawa — leasing czy wynajem

Ze względu na stale rosnące ceny czasem zakup pojazdu za gotówkę może być nie lada wyzwaniem. Aktualnie firmy, osoby prowadzące działalność gospodarcza mogą skorzystać z finansowania.

Od dawna popularną formą nabywania aut firmowych jest leasing. Jednak sukcesywnie rośnie zainteresowanie wynajmem długoterminowym, który przekonuje klientów niską ratą.

Kompleksowość oferty ułatwia dopasowanie jej do potrzeb przedsiębiorcy. A która forma finansowania jest lepsza, leasing czy wynajem długoterminowy?

Wynajem samochodów Warszawa – leasing czy wynajem długoterminowy

Leasing to klasyczna forma finansowania samochodów. W tym przypadku płacimy comiesięczne raty, a na koniec umowy wykupujemy auto. W trakcie spłacania rat to na kliencie spoczywa obowiązek dotyczący eksploatacji auta, a po zapłaceniu ostatniej raty automatycznie staje się jego właścicielem.

Wynajem długoterminowy jest prostą i wygodną formą finansowania. Podstawową różnicą między wynajmem a leasingiem jest to, że auto po okresie umowy może zostać wykupione, zwrócone lub wymienione na nowe. Oczywiście związane jest to z niższą miesięczną ratą niż jak w przypadku leasingu.

Wynajem samochodów Warszawa – jaka forma finansowania dla kogo

Obie t formy różnią się od siebie i są stworzone dla innych klientów. Leasing jest lepsze dla tych firm, które chcą zatrzymać pojazd po zakończeniu umowy, a jeśli nie ma takiej potrzeby, alternatywą wtedy staje się klasyczny wynajem, gdzie użytkują oni auto, a obsługująca firma zajmuje się serwisem i innymi rzeczami związanymi z eksploatacją samochodu.

Wynajem samochodów jest to uproszczona forma finansowania auta, w której często nie trzeba się o nic martwić. Klient płaci tylko niską ratę, a po okresie umowy ma możliwość wymiany auta na nowe. Dlatego nie ma problemu ze zbyciem samochodu, co może niestety mieć miejsce w przypadku leasingu. Dodatkowo niska miesięczna rata sprawia, że jest to mniej ryzykowne i bardziej elastyczne w przypadku młodych przedsiębiorstw, ponieważ nie muszą decydować się na wykup auta po skończeniu umowy.

 

Popularne tagi: wynajem samochodów Warszawa wypożyczalnia samochodów Warszawa , wynajem aut Warszawa Modlin , wypożyczalnia aut Warszawa Okęcie , wypożyczalnia aut Warszawa