Dlaczego warto jeść mięso z dzika?

Mięso z dzika to kwintesencja smaku oraz wybornego aromatu. Panuje jednak wciąż błędne przekonanie, że mięso z dzika czy mięso z jelenia to te gatunki mięs, które trudno przygotować w kuchni. Poza tym, wciąż wiele osób doszukuje się wad dziczyzny zamiast skupić się na jej zaletach, których ma znacznie więcej.

Dlaczego warto jeść mięso z dzika?

Przede wszystkim, mięso z dzika, sarnina czy mięso z jelenia to mięsa z gatunku niskotłuszczowych oraz niskokalorycznych. Regularne spożywanie dziczyzny wpływa korzystnie na nasz układ sercowo-naczyniowy, układ nerwowy, a także… układ trawienny!

Dziczyzna należy bowiem do gatunku mięs najmniej przetworzonych. Mięso z jelenia, pasztet z sarny czy kiełbasa z dzika winny być pozbawione konserwantów oraz wzmacniaczy smaków. Życie zwierząt leśnych jest wolne od pasz przepełnionych antybiotykami, co daje konsumentom gwarancję jakości smaku oraz witamin z grupy B, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kiełbasa z dzika, gulasz z jelenia czy może pasztet z sarny – co wybrać?

Jeśli chodzi o dania z dziczyzny wybór jest trudny. Każdy gatunek mięs, a także przyrządzone dania smakują wybornie i zachwycają nie jedno podniebienie. Kwestią gustu oraz kubków smakowych pozostaje więc wybór mięsa, które mamy zamiar postawić na naszym stole.

Smaczna dziczyzna to naturalna i pełnowartościowa dziczyzna. Sklep, który w swojej ofercie reklamuje pasztet z sarny, aromatyczny smalec, kabanosy z dzika czy mięso z jelenia – powinien stawiać na naturalność oraz szlachetność dziczyzny, która daje nam gwarancję pysznego smaku.

Jeśli dziczyzna to tylko ze sprawdzonego i godnego zaufania źródła. Pamiętajmy aby nie kupować mięsa z dzika z nieznanych nam źródeł. Istnieje bowiem wówczas ryzyko, że mięso nie zostało przebadane przez lekarza weterynarii, a co za tym idzie: nie będziemy mieli pewności czy mięso, które spożywamy jest mięsem zdrowym, wolnym od chorób pasożytniczych.

Jeśli jednak stawiamy na dobrych i cenionych dostawców dziczyzny, nie pozostaje nam nic innego jak jeść ją na zdrowie!

Artykuł powstał we współpracy z https://lesniczowka.net/