Papier VCI Poznań – zabezpieczenia antykorozyjne VCI

Transport ładunków wiąże się z koniecznością zabezpieczania ich przed działaniem niekorzystnych czynników, których efektem często jest korozja. Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne polega na wykorzystaniu materiałów, takich jak folia lub papier VCI, które stworzone zostały specjalnie po to, by zabezpieczać metalowe rzeczy podczas transportu przed korozją. Nie ma wątpliwości, że produkty VCI są najlepszym zabezpieczeniem antykorozyjnym ładunków, przede wszystkim wielkogabarytowych.

Papier VCI Poznań – co to jest VCI

Skrót VCI to z angielskiego lotny inhibitor korozji. Metoda VCI polega na odparowywaniu lotnych inhibitorów z powierzchni papieru lub folii w celu ochrony metali przed korozją także w trudno dostępnych miejscach. Takie odparowane inhibitory wypełniają przestrzeń między papierem a metalowym przedmiotem. Zabezpieczony w ten sposób ładunek można magazynować nawet do 2 lat, nie martwiąc się o wystąpienie procesu korozji. Co istotne, cząsteczki VCI są niewyczuwalne i niewidoczne, a do tego bezpieczne, dlatego po rozpakowaniu ładunku nie ma konieczności czyszczenia ładunku. Po prostu nadaje się do bezpośredniego użytku, zaraz po rozpakowaniu. Największą zaletą papieru VCI jest umiejętność dotarcia zawartych na nim lotnych inhibitorów korozji do trudno dostępnych miejsc, których nie można zabezpieczyć w inny sposób. Metoda pakowania dużych przedmiotów wykorzystująca papier VCI Poznań świetnie sprawdza się do magazynowania i transportu, które mogą trwać nawet kilka miesięcy. Dzięki zastosowaniu papieru VCI lub folii mamy gwarancję, że nie dojdzie do korozji, a ładunek dotrze do odbiorcy bezpiecznie.

Papier VCI Poznań – zalety

Korzystając z produktów VCI znacznie redukujesz koszty, które wiązałyby się z usuwaniem procesu korozji lub zwrotem ładunku przez klienta. Ładunek, który zabezpieczony jest folią lub papierem VCI jest w pełni bezpieczny może być magazynowany, lub transportowany nawet do 2 lat, bez ryzyka wystąpienia korozji. Ponad to produkty VCI to ekologiczny sposób pakowania, ponieważ mogą one być w całości poddawane recyklingowi.