Śniadania biznesowe – z czym to się je?

Słyszałeś o nich i zastanawiasz się, na czym to właściwie polega? Rozumiesz, czym są rekomendacje, przekazywanie sobie klientów i jak działa polecanie podwykonawstwa. Pewnie niejednokrotnie cieszyłeś się, bo wreszcie udało Ci się zdobyć numer telefonu do kierownika działu odpowiedzialnego za zlecenia. Jak mogą Ci się przysłużyć śniadania biznesowe? Oszczędzisz czas i wysiłek.

Podano do stołu

Śniadanie biznesowe zwykle zaczyna się około 6.50 po to, by uczestnicy mogli zdążyć na czas do swoich zawodowych zajęć. Posiłek serwowany jest przy stolikach lub w formie stołu szwedzkiego, najczęściej w hotelu lub restauracji. Organizatorem może być gmina, ośrodki wspierające przedsiębiorczość, stowarzyszenia pracodawców lub po prostu jedna z lokalnych firm. Organizują je także ci, którzy zajmują się tym profesjonalnie. Przed posiłkiem następuje wymiana wizytówek, a tuż po nim jest czas na poznanie się, dyskusje o perspektywach i projektach, aktywną promocję własnej osoby. Integralną częścią śniadania bywa także prezentacja ze strony organizatora, dotycząca szeroko rozumianej tematyki biznesowej.

Jedzenie ma znaczenie

Dlaczego akurat przy jedzeniu? Z punktu widzenia psychologii posiłek wprawia człowieka w poczucie zadowolenia. Wymusza także eliminację pośpiechu i poprawia atmosferę nie tylko wśród domowników przy obiednim stole, podobnie działa w biznesie. Ludzie mniej spięci są bardziej naturalni i otwarci. Nie są nastawieni na walkę, lecz na współpracę. Wspólne wypicie kawy sugeruje zacieśnienie więzi i daje czas na konstruktywną rozmowę.

Bezcenne kontakty

Ich zdobycie jest właściwym celem śniadań biznesowych. To sposób na nawiązanie relacji zarówno dla początkujących przedsiębiorców jak i tych, którzy chcą wynieść swoją firmę na wyższy poziom. Jak już we wstępie wspomniano to oszczędność czasu i wysiłku. W szerokim gronie przedsiębiorców jest ogromne prawdopodobieństwo znalezienia kogoś, kto odpowie na aktualne potrzeby Twojej firmy, podzieli się wiedzą i doświadczeniem. Jedynym warunkiem jest  udział w dobrze zorganizowanym śniadaniu biznesowym. Profesjonalną propozycję znajdziesz tutaj: śniadania biznesowe Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *